Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Projektowanie fabryk, optymalizacja linii produkcyjnych

Przy pomocy oprogramowania Autodesk do cyfrowego prototypowania możemy nie tylko zaprojektować naszą nową fabrykę lub przemodelować istniejącą, lecz również zapewnić jej maksymalną wydajność dzięki narzędziom do optymalizacji layoutów oraz analizy przepływu materiałów. Poprzez tworzenie cyfrowego modelu fabryki już na etapie projektu można podejmować świadome decyzje zanim zostaną zainstalowane i uruchomione urządzenia oraz maszyny.

Główne zalety tworzenia cyfrowego prototypu fabryki to:

  • redukcja zleceń zmian,
  • zminimalizowanie opóźnień i straconych szans rynkowych,
  • szybsze wprowadzenie towaru na rynek,
  • uniknięcie przekroczenia kosztów związanych z wprowadzonymi modyfikacjami layoutów.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie odtworzyć istniejącej hali poprzez na przykład jej zeskanowanie, możemy ją szybko zaprojektować od tzw. zera za pośrednictwem AutoCAD Architecture.

Oprogramowanie to łączy funkcje AutoCAD rozbudowane o funkcje parametrycznego tworzenia elementów budowlanych wraz z narzędziami do tworzenia zaawansowanej dokumentacji.

W procesie projektowania fabryk i ich layoutów, możemy skorzystać z modułu Factory Design zawartego w oprogramowaniu Autodesk Inventor Professional. Dzięki niemu zaprojektujemy oraz przeanalizujemy pod względem wydajności linię technologiczną i obieg produktu.

Tworząc trójwymiarowy układ linii technologicznej możemy zaprojektować modele maszyn, urządzeń lub wykorzystać istniejącą bibliotekę trójwymiarowych parametrycznych zasobów dla infrastruktury przemysłowej.

Dzięki usłudze w chmurze, użytkownik ma możliwość skorzystania z przechowywanych tam zasobów własnych, gotowych lub związanych z danym producentem.

Projektowanie fabryk, układ maszyn i urządzeń na hali, zaczniemy od analizy przepływu materiału pomiędzy poszczególnymi stacjami a co za tym idzie sprawdzeniu wydajności i ewentualnej ich optymalizacji. Program na podstawie przepływu, odległości, częstotliwości, kosztów i parametrów poszczególnych maszyn zapewni lepszą przepustowość projektowanej bądź modyfikowanej linii produkcyjnej.

Cyfrowy model zakładu produkcyjnego będziemy mogli zaprezentować dzięki realistycznym renderingom i wizualizacjom wraz z eksploracją zakładu produkcyjnego za pośrednictwem wirtualnego spaceru lub przelotu. Wykorzystamy do tego celu oprogramowanie Autodesk Navisworks Simulate. Jedynie ono ma możliwość zaimportowania oraz przeglądu projektów, które zostały stworzone w różnych działach projektowych (architektury, inżynierii, budownictwa i instalacji rurowych).

Jeżeli będzie wymagane przeanalizowanie ograniczeń przestrzennych i kolizji z wyposażeniem, użyjemy oprogramowania Autodesk Navisworks Manage.

OPROGRAMOWANIE PRZYDATNE W PROCESIE PLANOWANIA I PROJEKTOWANIA LINII TEHNOLOGICZNYCH

Projektowanie fabryk – Poniżej zamieszczono listę oprogramowania mogącego wspomóc ten proces.