Autodesk wyszedł naprzeciw potrzebom takich przedsiębiorstw i udostępnił wszystkim użytkownikom za darmo open-sourcową bazę postprocesorów do wszystkich maszyn, do których kiedyś taki stworzyli, znajdą ją Państwo pod tym linkiem https://cam.autodesk.com/hsmposts.
Jednak mimo swoich ogromnych rozmiarów baza ta nie jest w stanie pokryć wszystkich maszyn obecnych na rynku.
Co robić w takim razie jeżeli maszyna, którą posiadam nie znajduje się na liście dostępnych postprocesorów?
Jednym z rozwiązań może być podjęcie się adaptacji postprocesora na własną rękę, gdyż fakt bycia open-source nam na to pozwala.
Niestety wiąże się to ze sporym ryzykiem, gdyż sam proces adaptacji wymaga dużej znajomości programowania oraz metodyki maszyn i w procesie własnoręcznego tworzenia postprocesora możemy doprowadzić do uszkodzenia naszej maszyny poprzez na przykład nieplanowaną kolizję wrzeciona ze stołem.
Drugim, zalecanym rozwiązaniem jest zlecenie integracji takiej maszyny, a tym samym przygotowania postprocesora profesjonalistom jakimi jesteśmy my.
Adaptacja postprocesora to dość złożony proces, a każda maszyna oraz każdy Klient ma swoje specyficzne wymagania. Skontaktuj się z nami aby uzyskać szczegółowe informacje oraz przedstawić swoje potrzeby naszym specjalistom. Do każdej potrzeby i każdego Klienta podchodzimy indywidualnie!
W firmie MAT mamy już na swojej liście przeprowadzone setki wdrożeń nowych jak i starszych maszyn numerycznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować pełną satysfakcję z oferowanych przez nas usług.
Przykładowe maszyny, z którymi w ostatnim czasie pracowaliśmy.