DIALux evo to kompleksowe narzędzie do projektowania oświetlenia. Teraz możesz importować plany oświetlenia z DIALux evo do MagiCAD w formacie IFC.
Po otwarciu zaimportowanego pliku IFC, użytkownicy MagiCAD muszą wybrać, które piętro dodać z projektu DIALux evo, a następnie przypisać typy opraw oświetleniowych do odpowiadających im w MagiCAD. Po wyborze piętra i mapowaniu, MagiCAD umieszcza oprawy oświetleniowe w rysunku zgodnie z informacjami o wysokości z DIALux evo. Odpowiednie piętro dla opraw w MagiCAD jest automatycznie wybierane na podstawie wysokości pięter, a oprawy są automatycznie mapowane na typy opraw w MagiCAD, gdy nazwy producentów i numery artykułów się zgadzają.
Możesz również po prostu zaktualizować istniejące oprawy zgodnie z danymi z DIALux evo, zamiast tworzyć zupełnie nowy projekt za każdym razem. To ułatwia edycję projektu oświetlenia na późniejszych etapach projektu.
MagiCAD 2024 UR-2 umożliwił modelowanie systemów szynoprzewodów. Nowa wersja MagiCAD dodaje wsparcie obliczeniowe dla systemów szynoprzewodów i ułatwia ich modelowanie.
Systemy szynoprzewodów są teraz wspierane zarówno w obliczeniach zwarciowych, jak i spadku napięcia. Dodatkowo, możesz zdefiniować domyślne długości odgałęzień dla systemów szynoprzewodów, a długości odgałęzień są mierzone od środka punktu końcowego do środka złącza, co ułatwia pracę projektową i wymiarowanie.
Nowa wersja wprowadza wiele ulepszeń funkcji systemów magistral.
Teraz można przybliżać do wielu urządzeń z poziomu okna dialogowego ustawień połączeń magistrali. Jeśli urządzenia nie znajdują się w aktywnym rysunku, ich rysunki są automatycznie otwierane. Wybrane urządzenia są oznaczane krzyżykiem, a rysunki są centrowane na urządzeniach.
Wyświetlane jest ostrzeżenie, jeśli dodasz urządzenia do obwodu magistrali, gdy już należą do innego obwodu magistrali. Możesz wtedy wybrać, czy dodać je do nowego obwodu, czy pozostawić w obecnym.
Informacje o gospodarzu magistrali i obwodzie magistrali można teraz dodać do formatów identyfikatorów obiektów, co pozwala tworzyć unikalne identyfikatory dla urządzeń.
Algorytm uczenia maszynowego dla funkcji automatycznego układania ogrzewania podłogowego został ulepszony. Funkcja teraz lepiej uwzględnia różne kształty pomieszczeń, przeszkody i zimne ściany, co skutkuje wysokiej jakości propozycjami układów dla użytkowników.
Teraz można dodawać kody klasyfikacji krajowej dla różnych obiektów ogólnych, które nie są częścią pliku projektu MagiCAD, takich jak kolektory w projektach wentylacyjnych i rurowych oraz rozdzielnice w projektach elektrycznych. Kod klasyfikacji jest dodawany podczas instalacji obiektu.
Możliwe jest również ustawienie kodów klasyfikacji krajowej w pliku projektu dla otworów budowlanych i złączek segmentowych.
Systemy tryskaczowe suche są używane, gdy część sieci tryskaczowej znajduje się w warunkach poniżej punktu zamarzania lub powyżej punktu wrzenia cieczy tryskaczowej. Sucha część sieci jest wypełniona powietrzem lub azotem i oddzielona od reszty sieci zaworem suchym. Gdy tryskacze uruchamiają się w przypadku pożaru, ciśnienie w suchym systemie spada i zawór suchy otwiera się, napełniając sekcję wodą. Może być użyty również akcelerator, aby przyspieszyć uwalnianie powietrza z rur.
Napełnienie pustej sieci wodą jest skomplikowanym zadaniem. Na ruch wody wpływa wiele różnych czynników, w tym właściwości źródła wody, właściwości zaworu suchego, projekt sieci, początkowe ciśnienie gazu oraz właściwości głowic tryskaczowych. MagiCAD pozwala na zdefiniowanie wszystkich związanych z tym czynników i obliczenie dokładnego czasu dostarczenia wody do suchego systemu tryskaczowego.
Atrybuty etykiet w blokach etykiet rysunków obwodów mogą teraz być powiązane z danymi w schematach rozdzielnic. Możesz wybrać w oknie definicji tekstu etykiety, czy wartości atrybutów etykiet są definiowane ręcznie, czy według wybranego atrybutu schematu rozdzielnicy. Możesz również wybrać, czy atrybuty będą aktualizowane do bloku etykiety.
Właściwości źródłowe dla etykiet rysunków obwodów mogą być zapisywane w szablonie strony schematu obwodu. Umożliwia to automatyczną aktualizację danych schematu rozdzielnicy w bloku etykiety rysunku obwodu, gdy rysunek obwodu jest tworzony, zamiast ręcznego łączenia właściwości za każdym razem, gdy tworzony jest nowy rysunek.
Obliczenia w MagiCAD Room teraz wspierają mostki termiczne. Mostki termiczne to obszary większej przewodności cieplnej w przegrodach budynku, zazwyczaj w miejscach połączeń między dwoma lub więcej elementami budowlanymi, takimi jak narożniki pomieszczeń lub ramy okien i drzwi. MagiCAD Room teraz uwzględnia dodatkowe straty ciepła z mostków termicznych w obliczeniach strat ciepła.
Obliczenia mogą być wykonywane zgodnie z Krajowym Kodeksem Budowlanym Finlandii (2012) lub przy użyciu procentowego udziału istniejących strat ciepła jako wartości przybliżonej dla strat ciepła z mostków termicznych.