Sklep
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotions
oprogramowanie
devices
training
solutions
references
events
trainers

Weź udział w bezpłatnych webinariach AEC i MFG

Webinaria z BIM, Dynamo for Revit, MagiCAD, Fusion i inne.

Zobacz szczegóły

Ta maszyna wysokiej klasy, jaką jest komputer do CAD, została wyposażona w wydajny procesor, dużą pamięć systemową, pojemną pamięć masową, mocną kartę graficzną i inne komponenty umożliwiające szybkie obliczanie obrazów trójwymiarowych. Ponadto, zaopatrzono ją również w system operacyjny, który obsługuje innowacyjne programy w tym również program CAD. Co więcej, sprzęt tego rodzaju, ma wiele wyświetlaczy, które mogą zwiększyć wydajność podczas pracy ze złożonymi projektami, ponieważ technologię CAD wykorzystuje się do tworzenia dwu- i trójwymiarowych projektów takich jak, na przykład: projekty produktów, budynków, mostów i innych. CAD to potężne narzędzie, które pozwala projektantom szybko i dokładnie tworzyć szczegółowe rysunki z równaniami i obliczeniami opartymi na zasadach matematyki, fizyki, architektury i inżynierii. Komputer do zastosowań CAD można również użyć do animacji, symulacji i analizy. Wiele branż wykorzystuje CAD, do tworzenia skomplikowanych projektów w czasie krótszym, niż wymagałoby to użycia tradycyjnych metod ręcznych. Systemy CAD umożliwiają lepszą współpracę między projektantami, a także łatwe współdzielenie plików między zespołami projektowymi. Dzięki bogactwu semantycznemu w stosowaniu technologii CAD, takim jak wizualizacje danych w czasie rzeczywistym, interaktywne symulacje zjawisk fizycznych (aerodynamika czy hydrodynamika), oraz możliwość szybkiego wprowadzania zmian w procesie projektowania przy jednoczesnym natychmiastowym zobaczeniu efektów, jasne jest, dlaczego ta technologia stała się tak bardzo popularna i szeroko przyjęta.

Jaki jest najpopularniejszy komputer do projektowania CAD?

Niezależnie od tego, czy dopiero poznaje się świat projektowania, czy jest się profesjonalistą w tej dziedzinie, należy zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości sprzęt, który nie tylko ułatwi pracę, ale również umożliwi wiele ważnych czynności projekcyjnych. Do jednych z najważniejszych zasad zaliczyć można nabycie odpowiedniego sprzętu, który sprosta wszystkim wymaganiom. Innowacyjne modele stacjonarnych lub przenośnych komputerów poradzą sobie z bardzo wymagającym oprogramowaniem pod warunkiem, że zostaną zaopatrzone w odpowiednie do tego udoskonalenia. Najpopularniejszym komputerem do projektowania CAD jest Apple iMac Pro. Tego rodzaju komputer stacjonarny posiada 8-rdzeniowy procesor Intel Xeon W 32 GB pamięci RAM oraz 1 TB pamięci masowej. Dodatkowo wyposażony jest również w wyświetlacz Retina 5K z obsługą miliarda kolorów i jasnością do 500 nitów. Karta graficzna w tej maszynie to potężny AMD Radeon Pro Vega 56 z 8 GB pamięci VRAM, dzięki czemu bez problemu radzi sobie ze złożonymi projektami. W połączeniu z intuicyjnym systemem macOS Catalina iMac Pro stanowi doskonały wybór dla każdego, kto chce tworzyć wysokiej jakości modele 3D lub skomplikowane rysunki inżynierskie. Komputer do AutoCAD z dyskiem SSD zapewni wydajną pracę, gdyż aplikacje działają bardzo płynnie i szybko, dlatego sprawdzi się on do bieżących zadań. Natomiast dysk dodatkowy HDD, będzie pełnił funkcje archiwum. Twarde dyski SSD zbudowane w technologii flash, przypominają działaniem pendrive. Dane są zapisywane oraz odczytywane inaczej niż na dyskach starszej generacji HDD (Hard Disk Drive).

Komputer stacjonarny AutoCAD dla architekta

Komputer stacjonarny AutoCAD dla architekta powinien mieć właściwą moc obliczeniową i możliwości graficzne pozwalające na obsługę złożonych wymagań projektowych 3D. Procesor musi być wystarczająco szybki, aby szybko renderować duże pliki, a jednocześnie mieć wystarczająco dużo pamięci RAM do pracy wielozadaniowej. Układ graficzny z 4 GB lub więcej pamięci VRAM jest koniecznością dla płynniejszej wizualizacji i animacji 3D. Co więcej, system komputerowy tego rodzaju powinien być wyposażony w wiele opcji pamięci masowej, takich jak szybki dysk półprzewodnikowy (SSD) i standardowy dysk twardy (HDD), aby zmaksymalizować wydajność. Ważne są również opcje łączności, takie jak porty USB, wyjście HDMI i Wi-Fi, dzięki którym użytkownik może łatwo łączyć się z innymi urządzeniami peryferyjnymi i z łatwością udostępniać swoją pracę. Oprogramowanie AutoCAD jest bardzo wymagające, dlatego warto wyposażyć komputer w kartę graficzną do obsługi tego softu (np. karta graficzna GPU Quadro). Ponadto, ergonomiczny monitor z szerokim kątem widzenia pomoże zapewnić dokładność i komfort podczas długich godzin pracy projektowej każdego architekta, inżyniera, czy projektanta.

Komputer do AutoCAD dla inżyniera

Program AutoCAD jest wykorzystywany do dwuwymiarowego i trójwymiarowego wspomagania czynności związanych z projektowaniem. Jest to narzędzie, które doskonale sprawdzi się do tworzenia grafiki inżynierskiej 2,5 D metodą FBM. W przypadku komputera, na którym można odpowiednio uruchomić Autodesk AutoCAD, minimalne wymagania to procesor 2 GHz, 8 GB pamięci RAM i 4 GB wolnego miejsca na dysku. Do zapewnienia optymalnej wydajności, zaleca się posiadanie procesora o częstotliwości co najmniej 3 GHz i 16 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o możliwości graficzne, wysoce zalecana jest mocna karta graficzna lub zintegrowane rozwiązanie graficzne z co najmniej 2GB dedykowanej pamięci. Ważne jest również uwzględnienie typu i rozmiaru monitora podczas uruchamiania programu Autodesk AutoCAD, ponieważ może to mieć wpływ na częstotliwość odświeżania rzutni i nawigację w aplikacji. Wreszcie, aby Autodesk AutoCAD działał prawidłowo, system operacyjny powinien być zgodny lub nowszy z Windows 7.

Jaki komputer do CAD dla projektantów?

Komputer do CAD (Computer-Aided Design) dla projektantów powinien mieć szybki procesor, wysokiej jakości kartę graficzną i wystarczającą ilość pamięci RAM. Do wykonania zadań z zakresu oprogramowania CAD zalecana jest maszyna klasy stacji roboczej, ponieważ będzie ona bardziej wydajna i niezawodna, ale laptop lub komputer stacjonarny do gier również może spełnić swoje zadanie. Procesor Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM i karta graficzna NVIDIA GeForce GTX to podstawowe specyfikacje, których należy szukać w komputerze do CAD. Ponadto, wskazane jest upewnienie się, że komputer ma wystarczająco dużo miejsca na dysku twardym, aby przechowywać duże pliki CAD bez żadnych ograniczeń, czy opóźnień. W przypadku pracy nad większymi projektami, takimi jak animacja 3D lub projektowanie architektoniczne, najlepiej zainwestować w jeszcze bardziej wydajną maszynę z 32 GB pamięci RAM lub więcej, aby sprostać oczekiwaniom. Polecane procesory w komputerach do projektowania to i5 lub i7. Doskonale sprawdzają się modele ósmej i dziewiątej generacji takie jak, chociażby i7-8700 oraz i7-9880H.

Odpowiedni komputer dla AutoCAD

Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego komputera dla AutoCAD, to należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, jeszcze przed zakupem urządzenia. Po pierwsze, należy sprawdzić, czy komputer zaopatrzony jest w odpowiednią ilość pamięci RAM i niezawodną przestrzeń dyskową, ponieważ AutoCAD jest programem wymagającym dużych zasobów, na przykład, jeśli projektant, inżynier lub architekt pracuje z modelami 3D, lub skomplikowanymi rysunkami, to 16 GB pamięci RAM i 500 GB miejsca na dysku twardym będzie idealne. Ponadto, moc procesora powinna być dopasowana, gdyż cokolwiek mniejszego niż Intel i7 lub AMD Ryzen 5 doprowadzi do powolnej wydajności, a to może sprawić, że korzystanie z AutoCAD będzie znacznie bardziej pracochłonne. Wielu użytkowników pomija ten komponent podczas szukania właściwego komputera do AutoCAD, ale posiadanie co najmniej Nvidia GTX 1060 (lub równoważnego modelu AMD) jest ważne dla płynnego renderowania obrazu podczas powiększania i przesuwania po rysunkach w 2D i 3D. Odpowiedni komputer dla AutoCAD musi mieć wystarczająco dużo portów USB, abyś mógł łatwo podłączyć urządzenia zewnętrzne, takie jak myszy, klawiatury i tablety Wacom.