Przywitanie I Tomasz Musialik z MAT
Gość specjalny Przemysław Nogaj z Autodesk
Czwarta rewolucja przemysłowa – czyli kolejny krok I Tomasz Musialik z MAT
Wszyscy słyszymy o BIM, Cyfrowym Prototypowaniu, Przemyśle 4.0.
Są to pojęcia, które na pozór nie wiele mają ze sobą wspólnego, BIM kojarzy nam się z budownictwem, Cyfrowe prototypowanie z projektowaniem mechanicznym, a Przemysł 4.0 z wytwarzaniem.
Ale tak nie jest, świat przyspiesza, właśnie jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej.
Po pierwszej, która wiązała się z mechanizacją (silnikami parowymi), przyszła druga obejmująca Elektryfikację, potem trzecia zwana cyfryzacją, aż do czwartej którą krótko definiują słowa sieć i Internet.
Klasyczny podział na branże zanika, świat staje się coraz bardziej cyfrowy i stawia przed nami coraz to nowe wyzwania. W trakcie tegorocznego CADMAT-a będziemy Państwu chcieli zaprezentować te nowe trendy, nowe wymagania.
Fabryka – prawdziwe wyzwanie I Michał Mądrzak i Tomasz Musialik z MAT
Rozmawiamy o przemyśle 4.0, który stawia przed projektantami wiele wyzwań.
W tym punkcie chcielibyśmy Państwu zaprezentować wielobranżowe współbieżne projektowanie oparte o wspólna platformę. Jak projekt mechaniczny połączyć w jeden integralny projekt BIM, który wykorzystamy do zarządzania projektem.
W trakcie prac wykorzystamy:
• P&ID
• Proces Analysis
• Inventor
• REVIT
• CIVIL
• PLANT 3D
• Advance Steel
• BIM 360
Drukowanie w dużym formacie – od nowości produktowych po elastyczne finansowanie I Wiesław Makówka z HP
Fusion 360 i Fusion Team – praca w chmurze I Zuzanna Wodniak z MAT, AGH Solar Boat Team
To prezentacja dla użytkowników konkurencyjnych systemów mechanicznych takich jak Solid Works, Solid Edge, NX, Creo, dla projektantów którzy potrzebują rozwiązań wspierających możliwości ich systemów.
Fusion to tanie narzędzie, które świetnie uzupełnia potrzeby wszystkich tych, którzy potrzebują, analiz MES, którym potrzebny jest CAM, którzy potrzebują ładnej szybkiej wizualizacji projektu.
To prezentacja narzędzia dla tych, dla których wielkie mechaniczne systemy są za drogie, narzędzia dla designerów, dla zespołów rozproszonych, a chcących projektować współbieżnie bez wielkich inwestycji w oprogramowanie.
Konkurs online z nagrodami
BIM – a za oknem szara rzeczywistość I Tomasz Musialik z MAT
BIM jest modnym tematem, dużo o BIM-ie się mówi, a technologia dalej rozwija się powoli i świadomość różnic pomiędzy klasycznym projektowaniem, a projektowaniem z wykorzystaniem BIM jest niska.
W trakcie tej sesji chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi doświadczenia z zrealizowanych przez nas projektów w tej technologii. Opowiedzieć gdzie i z jakimi się spotykamy problemami i jak je rozwiązujemy.
Sesja HP: najnowsze rozwiązania sprzętowe dla pracowni projektowych I Maciej z Misiewicz z HP
Sesja HP: DaaS i Security Services I Dariusz Balcerzak z HP
BIM W BIM 360 I Jakub Niewiadomski z MAT
Czyli BIM od startu do mety. W trakcie tej sesji pokażemy Państwu pracę współbieżną w REVIT Architekta, Konstruktora i Instalatorów. Pokażemy koordynację On-Line, publikację wyników pracy.
Pokażemy proces projektowania, budowy i zarządzania obiektem.
BIM i mechanika czyli LOD 500 I Tomasz Gawlik, Jakub Niewiadomski z MAT
Budownictwo jest kołem zamachowym każdej gospodarki, a budownictwo to BIM. Więc pewnie dobrze być producentem komponentów, urządzeń czy konstrukcji dla tej branży.
W tej sesji pokażemy Państwu wykorzystanie narzędzi mechanicznych w projektach BIM.
Inżynierowie zajmujący się BIM (architekci, konstruktorzy, instalatorzy) zobaczą narzędzie, które poszerzają możliwości REVIT-a i czynią możliwym to co niemożliwe.
Konkurs online z nagrodami
CAD/PDM/PLM/ERP Integracja I Jakub Spiradek z MAT
Chciało by się rzec: Jak zarządzać danymi projektowymi by z tego coś mieć ? – Oto jest pytanie.
Chociaż coraz bliżej jesteśmy stwierdzenia integracja systemów CAD, z systemami PDM do zarządzania dokumentacją projektową i integracja tych systemów z systemami ERP oraz PLM to: Być albo nie być? Dla dzisiejszych firm.
Instalacje przemysłowe – przepływ pracy I Michał Mądrzak, Kacper Musialik, Tomasz Musialik, MAT
W trakcie prezentacji chcielibyśmy Państwu pokazać proces realizacji kompletnego projektu instalacji przemysłowych. Pokażemy wykorzystanie Inventora jako narzędzia do przygotowania projektu aparatury i orurowania urządzeń.
Pokażemy wykorzystanie Autodesk Nastran jako narzędzia do analiz MES dla urządzeń ciśnieniowych.
Pokażemy CFD jako narzędzie do analiz przepływu, transferu temperatur.
Pokażemy PLANT 3D jako podstawowe narzędzie do realizacji projektów instalacji przemysłowych.
Pokażemy narzędzia do projektowania konstrukcji stalowych REVIT, Advance Steel.
Zaprezentujemy REVIT-a i MagiCAD-a jako narzędzia uzupełniające.
Wszystko oprzemy na platformie BIM 360.
Cyfrowe Prototypowanie = Analiza I Kacper Musialik, Zuzanna Wodniak, MAT
W oparciu o oprogramowanie, które Państwo już w tej chwili posiadacie można budować cyfrowe prototypy. Ale by te prototypy spełniały swoje zadania to musimy mieć pewność, że ich konstrukcja będzie optymalna, wytrzymała i wykonalna musimy poddać je analizie. W trakcie sesji pokażemy przykłady zastosowania Inventor Nastran, Fusion 360, Autodesk CFD.
Instalacje budowlane (klimatyzacja i wentylacja, wod-kan, ogrzewanie, instalacje ppoż, elektryczne i niskoprądowe) I Paweł Jóźwik, MAT
W trakcie prezentacji pokażemy Państwu współpracę REVIT MEP i MagiCAD-a.
Pokażemy możliwości narzędzia. W trakcie sesji zapoznacie Państwo z technologię modelowania i wymiarowania instalacji. Pokażemy też Państwu Fabrication MEP jako narzędzie do prefabrykacji.
Infrastruktura w BIM
Prowadzący: Tomasz Musialik z MAT
W trakcie prezentacji pokażemy Państwu wykorzystanie technologii BIM w klasycznym projekcie infrastrukturalnym.
Pokażemy również jak wykorzystać takie narzędzia jak Infraworks, Civil 3D w klasycznym projekcie kubaturowym do opracowania PZT.
1. Wyniki konkursu 3Dconnexion
2. Konkurs online MAT z nagrodami